top of page

  טיפול פסיכולוגי

טיפול פסיכולוגי עוסק ביכולת לתפוס בעלות על החיים, להרחיב את יכולת הבחירה בהם, ולחיותם באופן מחובר, מלא ובעל משמעות, נוכח חווית כאב נפשי שעימו לרוב מגיעים לטיפול. בעבודתי, אני מאמץ עקרונות של גמישות, פתיחות מחשבתית ואקטיביות לצד קשיבות לתהליכי עומק פנימיים, ליחסים בטיפול עצמו ולתהליכי יצירת שייכות וערך בחיים. לצד התמקדות בעולם הפנימי אני נותן משקל רב ומכוון גם למציאות בעולם החיצוני – לסביבת הבית, העבודה ובית-הספר, ליחסים הבין-אישיים, ולהשפעות ההקשרים  התרבותיים. מציע טיפולים ממוקדים וארוכי טווח להורים, נוער וצעירים:

נער ובוגרים צעירים

  נוער ובוגרים צעירים  

טיפולים ישירים לאורך גיל ההתבגרות, מגיל 10 ועד בגרות צעירה. סביב סוגיות של זהות, יחסים, בעיות התנהגות, מצב-רוח וחרדה, קשיי קשב והפרעות למידה, מעגל הגיוס והשירות הצבאי, ובניית חוסן מנטלי. מטפל בגישה דינמית לצד שילוב כלים מגישות טיפול דינמי קצר-מועד, CBT ,IPT, וטבע-תרפיה.

טיפול דינמי

טיפול דינמי עוסק בתהליכים מודעים וסמויים המנהלים את היחסים הבין-אישיים, הבחירות, התפיסות והחוויות הרגשיות שלנו. טיפול דינמי יכול להיות ארוך או קצר-מועד, ובו לרוב מחליטים להתמקד בסוגיה מרכזית אחת אותה מגדירים יחד בתחילת התהליך. בטיפול דינמי, דרך בנייה של חיבורים פנימיים והתייחסות ליחסים בטיפול, מכירים ומגמישים מנגנוני התמודדות שפותחו נוכח כאב נפשי שהיה בעבר או שמתמשך עד היום. בהתאם, המיקוד בטיפול כזה נע בין קשיים בהווה, חוויות עבר, ותקוות לעתיד.

dynamic therapy icon

טיפול קוגניטיבי-התנהגותי

טיפול קוגניטיבי-התנהגותי, CBT, מתמקד לרוב בקשיים הנוכחיים, ומבקש להקל עליהם דרך התייחסות למערך היחסים שנוצר בין מחשבות אוטומטיות, פרשנויות , דרכי ההתמודדות ותגובות רגשיות. משלב בין היתר גם תפיסות מתקדמות של טיפול זה מסוג ACT- אשר שמות דגש על גמישות פסיכולוגית כמקור לחוסן ובריאות נפשית.

cognitive behavior icon

פסיכותרפיה בין-אישית

פסיכותרפיה בין-אישית, IPT, היא גישה הנמצאה כיעילה במיוחד בעבודה עם נוער וצעירים.ות המתמודדים עם קשיים רגשיים, לימודיים, משפחתיים וחברתיים. הרציונאל בתפיסה זו, היא להתמקד בשיפור המצב רוח והתפקוד דרך קידום יכולות, מיומנויות וקשרים בשדה הבין-אישי, לצד פיתוח כלים לויסות רגשי.

interpersonal psychotherapy icon

טיפול בטבע, אתגר וחוויה

טיפול באמצעות טבע אתגר וחוויה, מתייחס למכלול פרקטיקות ותאוריות טיפוליות שנמצאו יעילות  ומשמעותיות במיוחד בעבודה עם נוער וצעירים.ות והמשותף להם הוא התפתחות מהחוויה, הכוחות והאתגרים שהמפגש עם הטבע מזמן. הקליניקה שלי נמצאת מבחירה במרחב עטוף בטבע ואני משלב בהתאם לצורך ולמטרות הטיפול גם עבודה טיפולית בטבע.

park icon
הורים

  הורים  

טיפולים להורים לילדים מהגיל הרך ועד בגרות, סביב סוגיות של יחסים משפחתיים, בעיות התנהגות וקידום סמכות, הפרעות קשב ולמידה, המנעות מהגעה לביה"ס, הפרעות מצב רוח, חרדה ומצבי משבר, פרידה ואובדן. לעיתים בשילוב מפגשים עם הילד.ה, ולעיתים בעבודה עצמאית עם ההורים.

טיפול בהורות

טיפול בהורות היא שיטת טיפול בילדים דרך עבודה עם ההורים, השמה דגש על החוויה הרגשית, העמדות והסכמות שעולות אצל ההורה מהמפגש עם הילד.ה שלו.ה. זוהי גישה טיפולית ממוקדת, אך בעלת מאפיינים טיפוליים דינמיים, המבקשים לגעת בשורשי כאב תוך-נפשי ובין-אישי אצל ההורה, על מנת להוביל לשינוי בקושי אצל הילד.ה.

parent treatment icon

סמכות חדשה

טיפול בגישת הסמכות החדשה, מתמקד בסיוע להורים להוות 'עוגן הורי', נוכח ומשמעותי. זו גישה טיפולית ממוקדת, פרקטית ויעילה במיוחד נוכח בעיות התנהגות, המנעות וחרדה של ילדים, המסייעת להורה להגדיר וליישם עמדה סמכותית מיטיבה עם ילדיו. 

new authority icon

הדרכת הורים

הדרכת הורים מהווה שם כולל למרחב העבודה הטיפולי עם הורים המבקש לזהות ולהמשיג את צרכי הילדים, כמו גם לסייע להורים למצוא את הדרך למענים מיטביים לצרכים אלו.  מרחב זה מאפשר להורה מרחב להכרה, עיבוד והקשבה גם למפגש שלו כאדם עם תפקיד ההורות, מתוך מטרה לייצר מרחב בחירה גמיש ורחב יותר.

parent guidence icon
bottom of page